Da bi si lahko vsaj malo predstavljali za kakšno srečo gre, da živo bitje pride v stik z najzaupnejšim znanjem v obliki Šrila Prabhupadovih knjig in z verodostojnim duhovnim nasledstvom, si poglejmo z naslednjim primerom.
Zamislimo si majhno morsko želvo, ki brezskrbno plava v globinah prostranega oceana. Vsake toliko časa (cca 2h) ta morska želva za trenutek priplava na gladino in zajame zrak. Zamislimo si zdaj na drugi strani istega oceana leseno desko, ki jo valovi oceana premetavajo sem ter tja. Na tej deski je ena izmed grč je izpadla, tako da je v njej luknja. Vprašanje. Kolikšna je verjetnost, da bo naša morska želva ob enem naslednjem zajemanju sape, vdihnila na gladini ravno skozi luknjo na omenjeni deski? Kolikšna je verjetnost? Praktično NIČNA!
Podobno se vprašajmo, kolikšna je verjetnost, da živo bitje po neskončnem tavanju v različnih življenjskih vrstah pride v stik z najzaupnejšim znanjem in verodostojnim duhovnim nasledstvom? RAVNO TAKŠNA! Hare Krišna!
Te neverjetno srečne »želve« smo vsi mi, ko smo prišli v stik s knjigami Šrila Prabhupade in njegovim poslanstvom. Eden izmed teh srečnežev je tudi bhakta Srečko, ki nas bo kot maskota v tem mesecu najzaupnejšega znanja spominjal na naš srečen položaj »Ali je to sploh mogoče?«.